Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sledujte s námi zápach ze skládky!

21. 4. 2015

Vážení příznivci spolku Benátky sobě!

 

Na základě našeho podnětu z 12. prosince 2014, kdy jsme Českou inspekci životního prostředí (ČIŽP) seznámili s problémem přetrvávajícího zápachu, který podle nás způsobuje skládka odpadu AVE v bývalém vojenském prostoru nedaleko Benátek, provedla ČIŽP 12. února 2015 neohlášenou kontrolu na skládce zaměřenou cíleně na dodržování podmínek ochrany ovzduší.

 

Byla provedena kontrola všech plynových studní, z kterých je utěsněným potrubím jímán bioplyn pro výrobu elektrické energie v kogeneračních jednotkách. Dále byly zkontrolovány studny, z nichž bioplyn odváděn není a tyto byly rovněž řádně utěsněné. V době kontroly probíhalo navážení odpadů na určenou plochu, kde bylo zároveň prováděno hutnění odpadů a překrývání jednotlivých vrstev. Při těchto běžných činnostech ČIŽP zápach zaznamenala, ale odpovídal charakteru povolené skládkové činnosti.

 

I přes nezjištění porušení platných zákonů o ochraně ovzduší chce ČIŽP provést v okolí skládky odběr vzorků pachových látek a žádá nás o spolupráci.

 

Potřebovali bychom od Vás – širší veřejnosti - informace o přesných místech a časech, zamyslete se i zpětně, kdy to v Benátkách „smrdí“ nejvíce, jaké je při tom počasí, jaké vanou větry a zda je zápach intenzivnější v okolí skládky či i na vzdálenějších místech.

 

Své postřehy a náměty nám pište do 5. května na Facebook spolku nebo na e-mail spolku Benátky sobě: benatkysobe@seznam.cz

 

Moc Vám děkujeme ;-)

 

Vaše „Benátky sobě“

 

p.s. případně nám napište přímo do komentáře ke článku

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář