Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kauzy

Spolek Benátky sobě svými námitkami vstupuje do poměrně velkých záměrů uvažovaných k realizaci na území katastru Benátek nad Jizerou. Je aktivním účastníkem správních řízení ve věci změny technologie výrobních kotoučů v areálu Carborundum Electrite (CE) a kauzy možného navýšení stávající kapacity skládky AVE.

Více informací o jednotlivých kauzách najdete v následujících odkazech.

 

Příspěvky

Sledujte s námi zápach ze skládky!

21. 4. 2015

Aktuální výzva! Obrátili jsme se na Českou inspekci životní prostředí kvůli přetrvávajícímu zápachu ze skládky. Pomozte nám zmonitorovat všechny minulé i aktuální situace nadměrného zápachu - podněty zasílejte do 5. května. Více v článku.

 
Celý příspěvek / Rubrika: Kauzy / Komentářů: 0

Benátečtí vyjádřili nesouhlas s naftalenem v místním podniku skupiny Tyrolit – Swarovski

27. 2. 2015

Společná tisková zpráva sdružení Benátky sobě a Arnika – programu Toxické látky a odpady ze dne 24. února 2015

 

BENÁTKY NAD JIZEROU - Rakouská firma Tyrolit (1) dál prosazuje v Carborundu Electrite v Benátkách nad Jizerou spuštění provozu, který bude používat nebezpečný naftalen na výrobu brusných kotoučů. Dnes proběhlo k tomuto záměru místní šetření v rámci řízení o vydání dodatečného stavebního povolení. Část jednotky na výrobu kotoučů s použitím naftalenu už totiž v Carborundu Electrite stojí bez příslušného povolení. S dokončením stavby a jejím zprovozněním značná část obyvatel Benátek nad Jizerou nesouhlasí. Vyjádřil to za ně na dnešním jednání i spolek Benátky sobě. Proti provozu vystupuje také Arnika, která na jednání vyslala svého zástupce také. Dnes byla navíc poslední možnost, aby se účastníci stavebního řízení vyjádřili k dokumentaci předložené Carborundem Electrite

 
Celý příspěvek / Rubrika: Kauzy / Komentářů: 0

Skládka

27. 5. 2014

 

Naftalen

27. 5. 2014