Jdi na obsah Jdi na menu
 


Více o mně... Lenka Petrlíková Mašková

Do Benátek n. Jiz. jsem se přistěhovala před 11 lety, protože jsme s manželem hledali příjemné město pro život s dětmi – s dostatečným kulturním, sportovním a zájmovým vyžitím.  V roce 2007 jsem spoluzakládala Mateřské centrum Benátky, kde vedu programy pro děti od 1 roku nebo organizuji vzdělávací a jednorázové akce.  V roce 2012 jsem se zapojila do petičních aktivit „Nechceme v Benátkách naftalen“ a následně do občanského sdružení Benátky sobě. V roce 2013 jsem spoluzakládala O. s. Rodičů a přátel při MŠ Benátky nad Jizerou, kde působím jako hospodářka.

 

O ochranu životního prostředí se zajímám od svých 18 let, kdy jsem začínala jako dobrovolnice v různých ekologických organizacích. Od roku 1998 do roku 2001 jsem pracovala v centrální kanceláři ekologické organizace Děti Země. Na podzim roku 2001 jsem spoluzakládala sdružení Arnika, kde jsem pracovala jako vedoucí projektů zaměřených na odpady, vedoucí centrální kanceláře a výkonná ředitelka. Nyní jsem v Arnice zaměstnána jako projektová účetní se zaměřením na evropské granty.

 

Vystudovala jsem Obchodní akademii Hovorčovická v Praze (ukončené střední vzdělávání s maturitou) a necelých 5 let jsem dálkově studovala VŠE v Jindřichově Hradci, fakulta management. Zajímám se o Montessori pedagogiku a ráda cestuji veřejnou dopravou. Letos na jaře jsem se s rodinou pustila do vytváření jedlé balkónové zahrady, což mi přináší hodně radosti a naplnění.

 

Do komunálních voleb do Zastupitelstva Benátek nad Jizerou na podzim 2014 jdu s cílem zvýšit informovanost občanů a více je zapojit do rozhodovacích procesů v jejich bydlišti. Podklady, na základě kterých se jedná na Zastupitelstvu, by měly být veřejně přístupné, jako je zvykem v jiných městech. Jsem dlouholetou voličkou Strany zelených – od června 2014 i její členkou.