Jdi na obsah Jdi na menu
 


Více o mně... Marek Fajfr

Narodil jsem se před třiceti třemi lety v Šumperku. Do Benátek jsem přišel před deseti lety. Je to pro mě především klidné místo odpočinku od ruchu velkoměsta Prahy, ve které pracuji jako učitel společenských věd na gymnáziu. Protože jsme já i moje manželka od dětství skauti, snažím se pomáhat místnímu skautskému středisku, pokud je to potřeba s něčím, co trochu umím. Doufám, že skauti, tj. rytíři dobrých skutků, budou jednou i moji dva malí synové a třetí dítě, které je na cestě.

 

Do Strany zelených jsem vstoupil po úspěšně ukončeném doktorátu v létě v roce 2013. Měl jsem totiž již delší dobu stále silnější pocit, že bych se měl více starat o svět, ve kterém žiju. Chtěl bych se držet skautského hesla: „Zanechej tento svět lepší, než jaký byl v době, kdy jsi na něj přišel!“ Zajímá mě především oblast školství. Zajímají mě jak alternativní metody výuky, tak i alternativy celkových školských koncepcí. Prosazuji za všech okolností rozmanitost, možnost výběru a respekt k odlišnosti. Jsem citlivý na nerovné zacházení s jakoukoli sociální skupinou. Za Stranu zelených jsem ve Středočeském kraji kandidoval do Poslanecké sněmovny ČR během loňských podzimních voleb.

 

Vystudoval jsem Gymnázium Botičská v Praze s přírodovědným zaměřením, Husitskou teologickou fakultu UK v Praze v oboru učitelství filosofie, náboženství a etiky a konečně doktorát jsem obhájil na Pedagogické fakultě téže university v oboru filosofie. Můj volný čas vyplňuje kromě rodiny především hudba - skládám, zpívám a hraju se svou kapelou.

 

V Zastupitelstvu Benátek nad Jizerou bych po případném zvolení v letošních komunálních volbách prosazoval především otevřenou a k občanům nadstandardně vstřícnou radnici a dlouhodobě udržitelná řešení problémů vzhledem k životnímu prostředí a kulturním hodnotám. Z dalších opatření bych byl například pro úplný zákaz provozování výherních automatů na území města. Vyzbrojen statistikami se domnívám, že tyto „stroje na závislost“ ožebračují nejen konkrétní jednotlivce, ale v dalších důsledcích celou společnost. Bilance ztrát a zisků je pro město podle mě negativní.